Lifestyle

5 pomysłów do zrealizowania na wiosnę

Wiosna to chyba najlepsza pora roku. Dzień robi się coraz dłuższy, za oknem zaczyna robić się zielono, temperatura zachęca do wyjścia z domu, ale nie jest jeszcze na tyle gorąco, że jedyne o czym myślisz to wskoczenie do basenu z zimną wodą. Skoro przyroda budzi się do życia ,ty również możesz wnieść trochę nowości do codziennego życia. Oto 5 moich propozycji, które sprawią, że wiosną nie będziesz się nudzić.

1. Spróbuj czegoś nowego.

Od dawna chciałaś zapisać się na Pool Dance, zajęcia TRX czy jogę, ale brakowało Ci odwagi, czasu albo chęci? Wiosna to dobry moment na ruszenie 4 liter z kanapy, w końcu dzień jest coraz dłuższy i mamy dużo więcej energii. Zwykle w okresie wiosenno-letnim w mieście jest sporo darmowych wydarzeń promujących aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Dołącz do grupy biegowej, spróbuj zajęć jogi w parku czy nordic-walking. Spróbuj czegoś nowego na wiosnę, może wkręcisz się tak bardzo, że w wakacje pojedziesz na obóz jogi czy Pool Dance? W Polsce jest coraz większy wybór tego typu wyjazdów.

2. Gotuj sezonowo.

Jeśli jesteś już znudzona ciągłym jedzeniem przysłowiowego kurczaka z ryżem to wiosna jest idealnym momentem, żeby zacząć eksperymentować w kuchni.  Powoli zaczynają pojawiać się świeże warzywa i owoce. Spróbuj co drugi dzień przygotować danie z produktów sezonowych. W ten sposób odświeżysz trochę swoją codzienną dietę, przetestujesz trochę nowych przepisów i dostarczysz organizmowi witamin i składników odżywczych.

3. Zamień samochód na rower.

Wiosna to idealny moment, żeby odkurzyć rower i dojeżdżać na nim do pracy czy szkoły. Przy okazji dorzucisz swoją cegiełkę do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, dotlenisz organizm i zwiększysz ilość kalorii spalonych na spontanicznej aktywności fizycznej.

4. Spędź czas z przyjaciółmi.

Chyba nic tak nie relaksuje jak czas spędzony z przyjaciółmi. Coraz cieplejsze dni aż się proszą, żeby wieczór filmowy zamienić na wieczór na mieście. A może wybierzecie się na całodniową wycieczkę do pobliskiego parku, zoo czy do lasu. Ciepłe dni to nieograniczone możliwości.

5. Zrelaksuj się.

Znajdź czas dla siebie. W czasach kiedy wszyscy gdzieś gonimy i jesteśmy non-stop spóźnieni warto znaleźć chwilę dla siebie. Pójdź poczytać książkę do parku, weź koleżankę pod pachę i idźcie na kawę. Znajdź na wiosnę czas na relaks.

A jakie są Twoje plany na wiosnę? Propozycje powyższe są całkiem łatwe do zrealizowania. Wystarczy trochę chęci, żeby w miły sposób spędzić dzień i zrobić coś dla siebie. To co, od którego punktu zaczynasz?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go 😉